Влада Києва готує столичні водні об’єкти до чергового пляжного сезону

До початку прийдешнього купального сезону влада Києва планує відкрити 11 пляжів, - повідомляє прес-служба Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища.

Зокрема, 8 пляжів у Дніпровському районі. Це – «Молодіжний», «Венеція», «Передмостна Слобідка», «Золотий», «Дитячий», «Райдуга», «Тельбін», «Центральний». В Оболонському районі – 2 пляжі: «Вербний» та «Пуща-Водиця». Ще один пляж – «Чорторий» – у Деснянському районі.

Усі пляжі матимуть відповідні паспорти, що засвідчують їхню безпеку для відпочинку. Задля цього ще до початку літнього сезону проводяться роботи з водолазного обстеження та очистки підводної частини акваторії пляжів, встановлюються огороджувальні буї, організовується рятувальна вахта.

Цього літа також до послуг киян – 17 зон відпочинку без можливості купання. Йдеться про зони відпочинку біля водних об’єктів.

Це, зокрема, зони відпочинку «Довбичка», «Лісова», «Русанівська коса», «Березняки», «Веселка», «Верхня», «Наталка», «Редьчина», «Біла», «Троєщина», «Галерна,«Осокорки», «Сонячна», «Святошин», «Голуба», «Синєозерна» та «Совська балка».

За словами директора Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища Андрія Фіщука, вперше за історію Києва три пляжі, а саме, «Дитячий», «Золотий» та «Пуща-Водиця», беруть участь у міжнародній програмі «Блакитний прапор», що є своєрідним знаком якості водних об’єктів.

«Блакитний прапор – це міжнародна нагорода, яка щорічно вручається пляжам і причалам, вода в яких відповідає високим стандартам якості і придатна для безпечного купання. Відповідність критеріям Блакитного прапора вимагає дотримання суворих стандартів якості води, безпеки та екологічного просвітництва», - пояснив Андрій Фіщук.

Всі пляжі повністю відповідатимуть вимогам безпечного купання, для чого біля води вже встановлено 21 рятувальний пост.

Усі рятувальники столичних зон відпочинку мають професійну підготовку. Вони проходять ретельний відбір, практичне тестування та залікову співбесіду з моделюванням кризових ситуацій.

Рятувальні пости оснащені сучасним спеціалізованим обладнанням, яке містить: 2 гідроцикли, 10 моторних човнів, сапборди та дефібрилятори.

Для купання маломобільних груп населення на пляжах «Дитячий», «Золотий» та «Пуща-Водиця» місто придбало 5 крісел-амфібій, з якими працюватиме спеціально підготовлений персонал.

Як повідомив перший заступник директора Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища Тарас Панчій, напередодні нового купального сезону владою міста проведено великий обсяг підготовчих робіт.

«До купального сезону на зонах відпочинку «Дитяча», «Золота» та «Веселка» було проведено санітарну підсипку піску. Виконані роботи із санітарної очистки територій від побутового сміття. Також проведені комплекси протилептоспірозних (2 тури дератизації), протикліщових та протималярійних заходів. Крім того, було розконсервовано та встановлено пляжний реманент (контейнери та урни для сміття, тапчани, кабінки для переодягання, фонтанчики для питної води тощо). Проведено дезінфекцію та промивку водопровідної мережі для питної води. Наразі тривають лабораторні дослідження проб питної води, води поверхневих водойм та піску. А ще укладено договір на вилов, стерилізацію та утримання безпритульних тварин» - повідомив Тарас Панчій.

Прес-служба Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища

Понеділок | 22 травня 2017 | 10:07