Керівник «Київблагоустрою» Андрій Фіщук: «Ми припинімо нездорову конкуренцію між легальним та незаконним вуличним бізнесом»

Міська влада прагне припинити нездорову конкуренцію між незаконним малим бізнесом та легальним, який чесно сплачує податки до місцевого бюджету, - заявив в ефірі програми «Ранок по-київські» ТРК «Київ» директор Департаменту міського благоустрою Андрій Фіщук.

«Легальних тимчасових споруд (ТС), власники яких сплачують податки до місцевого бюджету, близько 6,5 тисяч. В середньому, це – 650 ТС на один район. Для європейського міста це – дуже багато. Але ми всіляко сприяємо веденню законного малого та середнього бізнесу. Вони сплачують податки. І тому незаконний бізнес з вулиць має бути прибраний. Бо наразі ще залишається нездорова конкуренція. І це нечесно по відношенню до тих, хто перебуває в рамках правового поля, зокрема, сплачує податки в бюджет. Ми прагнемо це припинити», - сказав чиновник.

При цьому він зазначив, що наразі, коли квоту в 6,5 тисяч легальних тимчасових споруд майже вибрано, власники ТС вже не можуть узаконити свої МАФи.

«Узаконити злочин не можна. Бо говорячи про МАФи без дозвільних документів, ми маємо на увазі незаконну діяльність з отримання нелегального прибутку. Власники ТС, що хотіли узаконити МАФи, вони у період з 1 вересня 2014 до 1 лютого 2015 року вже скористались наданою можливістю. Зокрема, зареєструвались у Департаменті містобудування та архітектури, уклали з містом відповідну угоду, сплатили пайовий внесок до столичного бюджету та, відповідно, отримали дозвільні документи КМДА, зокрема, інформаційні талони, які слугують офіційною перепусткою до легальної підприємницької діяльності на столичних вулицях. Всі ті, хто не захотів оформлювати договори пайової участі в місцевому бюджеті, хто проігнорував заклики місцевої влади подати документи, підтвердити легальний статус своєї вуличної роботи протягом попередніх років, їхні ТС визнані профільною міською комісією незаконними. Ці ТС викладені у публічний простір: на сайті «Київблагоустрою» публікуються списки тимчасових споруд по всіх десяти районах. Власники незаконних ТС попереджені, нашими інспекторами їм вручені приписи з вимогою або пред’явити дозвільні документи, або власними силами прибрати нелегальні МАФи. Якщо власник кіоску або павільйону ігнорує вимогу місцевої влади, ми маємо повне право демонтувати споруду. Що, власне, й робимо», - повідомив Андрій Фіщук.

Директор Департаменту благоустрою також зауважив, що здаючи кіоски орендарям, власники ТС часто-густо не попереджають торговців, що ті працюватимуть у незаконних ларьках та павільйонах.

«Власник ТС завжди знає статус того чи іншого кіоску: законний або незаконний. А ось орендарі, дійсно, можуть і не знати. Бо їм власник навмисно не повідомляє. Адже він хоче якнайшвидше забрати орендну плату. Проте орендарі – це люди, які займаються підприємницькою діяльністю. Вони повинні розуміти законодавче поле та Правила благоустрою в місті Києві. Це – їхній особистий ризик як підприємця: наважуватись здійснювати незаконну діяльність або ні», - пояснив Андрій Фіщук.

Наприкінці свого виступу в ефірі програми «Ранок по-київські» ТРК «Київ» директор Департаменту міського благоустрою повідомив, що протягом трьох років кількість різноманітних ТС у Києві зменшено з 20 тисяч у літку 2014 року до 9,8 тисяч ТС станом на серпень 2017-го. З них 6,5 тисяч визнані законними.

«Демонтажі триватимуть доти, доки ми повністю не позбавимо столицю від незаконних тимчасових споруд, що порушують Правила благоустрою», - підсумував свій виступ пан Фіщук.

Прес-служба КП «Київблагоустрій»

Четвер | 31 серпня 2017 | 19:21