КП «Київблагоустрій» завершує демонтаж незаконних тимчасових споруд на Андріївському узвозі (фото)

Зранку 4 квітня на перетині столичних вулиць Десятинної та Володимирської КП «Київблагоустрій» веде демонтаж великої кількості незаконних тимчасових споруд (ТС).

Демонтажні роботи здійснюються на підставі офіційного доручення, виданого 3 квітня Департаментом міського благоустрою. Цьому дорученню передували інспекторські перевірки, які засвідчили відсутність у власників зазначених ТС дозвільних документів на їхнє встановлення.

Востаннє приписи із вимогою місцевої влади або надати дозвільні документи, або прибрати ТС самотужки були вручені орендарям та власникам ларьків і наметів 30 березня, у п’ятницю.

У якості компромісу – щоб не знищувати сувенірні лавки – два місяці тому (1 лютого) столична влада запропонувала підприємцям перенести свої намети та ларьки на відремонтовану поруч Алею художників та укласти із балансоутримувачем Алеї угоду, яка б дозволила підприємцям вести торгівлю на зазначеній території.

На думку представників столичної влади, перенесення «сувенірного містечка» на розрашовану у 60-ти метрах Алею художників є ненайгіршою альтернативою як повному демонтажу тимчасових споруд, так й великому скупченню палаток та торговельних рядів, яке, по суті, понівечило архітектурний вид історичної ділянки на перехресті вулиць Десятинної та Володимирської.

В столичній адміністрації проаналізували аргументи підприємців з Андріївського узвозу, які під час нещодавнього мітингу в холі КМДА висловились проти перенесення ТС. Дійсно, розміщуючи за адресою: вул. Володимирська, 2-4, низку ТС з продажу сувенірної продукції, власники ТС (вони входять в Асоціацію «Український вернісаж» та в ГО «Асоціація артгалерей України») керувались Розпорядженням КМДА № 816 від 30 травня 2013 року «Про організацію постійно діючої виставки-ярмарку у парку «Володимірська гірка» та на вулиці Володимірській, 1-14».

У пункті 1 наведеного вище розпорядження КМР № 816 зазначено, що КМДА дає доручення Шевченківській РДА організувати у парку «Володимірська гірка» та на вулиці Володимірській, 1-14 проведення постійно діючої виставки-ярмарку образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва та сувенірної продукції.

Проте термін виданого організатором ярмарку – Шевченківською райдержадміністрацією – відповідного діючого розпорядження закінчився. Нове ж розпорядження Шевченківська РДА не видавала. Ба більше. Департамент промисловості та розвитку підприємництва КМДА не затвердив, як того вимагав пункт 2 Розпорядження КМДА № 816 від 30 травня 2013 року, схему розташування торгівельних місць з продажу творів образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва та сувенірної продукції.

У підсумку, відсутність діючого розпорядження Шевченківської РДА щодо проведення постійно діючого ярмарку та відсутність схеми розташування торгівельних місць стали підставою для прийняття міською комісією із розташування тимчасових споруд рішення щодо перенесення низки незаконних ТС на перетині вулиць Десятинної та Володимирської на Алею художників або (в разі відмовлення власників ТС) їхнього демонтажу.

Напередодні демонтажу виконувач обов’язків директора КП «Київблагоустрій» Андрій Андрєєв нагадав, що у власників ТС на Андріївському узвозі було достатньо часу, щоб цивілізовано вирішити проблему, а саме, укласти нові угоди із балансоутримувачем відремонтованої Алеї художників, переїхати на неї і таким чином уникнути неприємної ситуації, пов’язаної із демонтажем.

Прес-служба комунального підприємства «Київблагоустрій»

Фото - прес-служби КП

 

Середа | 04 квітня 2018 | 06:21