«Київблагоустрій»: у лютому прибрано близько 150 незаконних тимчасових споруд

Впродовж лютого комунальним підприємством «Київблагоустрій», а також окремими власниками тимчасових споруд, які на вимогу доручень Департаменту міського благоустрою самостійно демонтували свої об’єкти, разом прибрано 145 незаконних тимчасових споруд (ТС), – повідомляє прес-служба комунального підприємства.

За її даними, що містять статистику відділу контролю демонтажних робіт КП, найбільшими з прибраних протягом лютого незаконних ТС виявились павільйони на Львівській площі, на вул. Малинській, 17, на вул. Магнітогорській, 1, на пр. Науки, 54, «шиномонтаж» на вул. Казимира Малевича, 8, літні майданчики при кафе-барі на вул. Попудренка, 20 та на вул. Миколи Закревського, 61/2, а також кілька незаконних ТС на Центральному залізничному вокзалі Києва.

Крім того, протягом лютого у Києві демонтовано низку ларьків, кіосків та наметів для сезонної торгівлі, кілька лавок-автопричепів типу «купава» та автокав’ярень, низку незаконних гаражів та прибудов до житлових будинків, а також інші, у тому числі, дрібні тимчасові споруди, наприклад, незаконно встановлені огорожі та вхідні групи.

Враховуючи статистику демонтованого у столиці протягом січня поточного року (106 об’єктів), сумарна кількість демонтованих ТС за два перші місяці 2019 року склала 251 одиницю.

Наразі у Києві – близько 6,2 тисячі законних ТС (Комплексною схемою КМДА передбачено 6,5 тис. об’єктів). Їхні власники зареєструвались у Департаменті містобудування та архітектури КМДА, уклали з містом відповідну угоду, сплатили пайовий внесок до столичного бюджету та, відповідно, отримали дозвільні документи КМДА, зокрема, інформаційні талони, які слугують офіційною перепусткою до легальної підприємницької діяльності на столичних вулицях.

Нагадаємо, влітку 2014 року у Києві функціонувало, за різними оцінками, від 15 до 17 тисяч різноманітних ТС, з яких приблизно лише чверть працювала в законному полі, сплачуючи податок до місцевого бюджету.

Взявши за мету прибрати незаконний "вуличний" бізнес, столична влада запропонувала підприємцям перейти у правове поле взаємовідносин і після цього організувала системну хвилю демонтажів незаконних комерційних ТС. У результаті загальна кількість демонтованих протягом чотирьох з половиною років (з вересня 2014-го) ТС всіх видів та розмірів склала близько 11 тисяч одиниць.

Прес-служба комунального підприємства «Київблагоустрій»

Вівторок | 05 березня 2019 | 17:40