«Київблагоустрій» впроваджує демонтажну новацію

Цього тижня Департамент міського благоустрою та комунальне підприємство «Київблагоустрій» розпочали впровадження спільної новації – червоної наклейки-попередження власників незаконних тимчасових споруд (ТС).

Йдеться про додаткове повідомлення саме тих власників ТС, які в ході інспекторського моніторингу Києва вже були попереджені відповідним приписом, але знехтували його вимогами: ані дозвільні документи на перевірку не надали, ані власними силами ТС протягом встановленого терміну (трьох діб) не демонтували.

Згідно із задумом розробників новації, червона наклейка-попередження – це, по суті, останній шанс, який надає власнику ТС можливість протягом однієї доби встигти пред’явити дозвільні документи, або, якщо їх нема, вже не гаяти часу та виносити товар, не затримуючи прийдешній демонтаж.

На думку фахівців профільного Департаменту та КП, відмінність припису та додаткового попередження – у тому, що якщо інспекторський припис вручається для остаточного з’ясування статусу об’єкту (затребуються дозвільні документи), то наклейка-попередження чіпляється на тимчасову споруду вже після потрапляння зазначеного об’єкту в офіційний демонтажний документ – доручення Департаменту на демонтаж незаконних ТС. Відповідно, у власника ТС залишиться доба, аби захистити свій об’єкт дозвільними документами.

Нововведення викликано прагненням Департаменту міського благоустрою та однойменного КП збільшити результативність демонтажів незаконних ТС. Бо, як свідчить практика, вручені власнику ТС або наклеєні та зафіксовані на фото інспекторські приписи не спонукають підприємців готуватись до прийдешнього демонтажу.

За словами досвідчених демонтажних фахівців КП «Київблагоустрій», тільки прибуття важкої техніки – автокранів, маніпуляторів та автоплатформ – змушують власника нелегальної ТС усвідомити, що демонтаж є невідворотнім.

Таке зволікання з боку підприємців демонтажів незаконних споруд не влаштовує «Київблагоустрій». Його профільні спеціалісти вважають, що згідно із Правилами благоустрою м. Києва, саме припис має ставати «точкою зворотного відліку» до демонтажу.

Водночас, з урахуванням реалій демонтажної практики, яка свідчить про те, що інспекторського припису у якості сигналу підприємцю – замало, було прийнято рішення про введення «останнього» попередження власників ТС.

На думку керівництва Департаменту міського благоустрою та КП, ця новація слугує відчутним компромісом у складних стосунках із власниками ТС, які у своєї переважній більшості, залишаються помірними та – в окремих випадках – активними противниками демонтажів незаконних тимчасових споруд.

Прес-служба КП «Київблагоустрій»

Четвер | 23 січня 2020 | 08:52