Потягом року у Києві прибрано 1685 стихійних звалищ побутового та будівельного сміття

Протягом 2017 року інспектори КП «Київблагоустрій» примусили балансоутримувачів територій прибрати 1685 стихійних звалищ побутового та будівельного сміття, – повідомив виконувач обов’язків директора КП «Київблагоустрій» Андрій Андрєєв.

За його словами, спектр прибраних звалищ є досить широким – від великих за кубатурою локацій із підступно (вночі) скинутим будівельним сміттям до стихійних звалищ на узбіччах доріг, у дворах та біля під’їздів.

За даними, що містять статистику управління КП «Київблагоустрій» з обстеження стану благоустрою столичних територій, серед найбільших з прибраних звалищ – скупчення сміття на Голосіївському проспекті, 11, на вулиці Солом’янська, 33, на вулиці Бальзака, 64, на вулиці Маршала Малиновського 27/23, на вулиці Хоткевича, 4-а, на вулиці Миколи Закревського, 37, а також за адресами: Кирилівська, 109-а, Світлицького, 30/20-а, Перова, 4, Фролівська, 3/34, Попудренка, 52, Голосіївська, 18, на вулиці Харченка, 47-а, на Дніпровській набережній, 5-б, та за іншими адресами.

За словами виконувача обов’язків директора КП «Київблагоустрій» Андрія Андрєєва, процес утворення та прибирання звалищ є нескінченим та таким, що потребує постійного контролю з боку інспекторів у сфері благоустрою.

– Функція КП є контрольною, що має на меті виявлення порушень Правил благоустрою та примушення балансоутримувачів підзвітних територій до належного обслуговування закріплених територій. Наша вимога до балансоутримувачів на 2018 рік: або не допускайти виникнення звалищ, або оперативно їх прибирайте. Так, не всі балансоутримувачі реагують оперативно, але й ті, хто демонструє високий рівень відпоавідальності. В цілому процес є результативним: захаращені місця потроху прибираються. І ми – КП – робимо так, щоб звалищ було якомога менше, – сказав керівник КП «Київблагоустрій».

При цьому він нагадав, що згідно із нормативними документами, обов’язок з організації та безпосереднього прибирання сміттєзвалищ (у залежності від підпорядкування ділянок балансоутримувачу) покладено на районні відділи благоустрою, на ЖЕДи, на районні керуючі компанії з обслуговування житлового фонду, на районні управління зелених насаджень та шляхоексплуатаційні управління, ОСББ та на приватних власників тих або інших ділянок.

Наразі на вулицях Києва працює 32 інспектора КП «Київблагоустрій». Вони слідкують за дотриманням столичних Правил благоустрою, зокрема, перевіряють якість прибирання комунальниками закріплених територій по всіх десяти районах столиці, відстежують незаконні тимчасові споруди, виявляють та документують факти порушення благоустрою, а також вимагають від відповідальних осіб усунення зауважень у сфері благоустрою.

Прес-служба КП «Київблагоустрій»

Четвер | 11 січня 2018 | 16:18