Тарас Панчій: «Наступного року «Київблагоустрій» планує демонтувати усі незаконно встановлені тимчасові споруди»

Протягом 2017 року у Києві було демонтовано 1458 незаконно встановлених тимчасових споруд, у тому числі засобів пересувної торгівлі та літніх майданчиків. Про це в ефірі ТРК "Київ" повідомив перший заступник директора столичного Департаменту міського благоустрою Тарас Панчій.

«Департамент міського благоустрою мав чіткий план на рік – до кінця 2017 року демонтувати близько 1,5 тисячі незаконних тимчасових споруд. Чим більше ми демонтуємо у цьому році, тим більше шансів у наступному взагалі закрити питання незаконно встановлених тимчасових споруд у столиці. Саме для цього наступного року Департамент запланував залучити додаткову кількість демонтажних бригад. У планах міста – повна реконструкція Дарницької площі. І тому усі незаконні тимчасові споруди на її території будуть демонтовані», - заявив перший заступник Департаменту міського благоустрою.

При цьому він нагадав, що для впорядкування усіх тимчасових споруд (ТС) та приведення їх зовнішнього вигляду до єдиного архітипу в КМДА було розроблено Комплексну схему розміщення тимчасових споруд. Відповідно до цієї Схеми було проведено конкурси на розміщення тимчасових споруд у кожному районі окремо.

«Зараз ми ставимо акцент на районах, де вже закінчились такі конкурси. Це Печерський і Солом’янський райони. Тобто всі тимчасові споруди, що поза Комплексною схемою, будуть демонтовані. Вже закінчується період, виділений для оформлення паспортів прив’язки у Печерському районі та зміни зовнішнього вигляду відповідно до єдиного архітипу. Усі інші райони чекає така сама участь», - повідомив Тарас Панчій.

Він також пояснив, чому демонтовані ТС не повертаються їхнім власниками.

«Для демонтованих незаконних тимчасових споруд на території Києва передбачено п’ять штрафних майданчиків. Раніше, заплативши штраф, власник міг забрати своє майно. Але недобросовісні підприємці відразу після викупу встановлювали його знов. Саме тому наразі діє мораторій на видачу демонтованих споруд, який буде знятий відразу після проведення конкурсів у всіх районах Києва. Після відшкодування київський громаді збитків за демонтаж власник зможе забрати своє майно в обмін на гарантійний лист, що він більше не повернеться до попередньої злочинної діяльності» - пояснив Тарас Панчій.

Він також нагадав, що Київ – це єдине в Україні місто, влада якого публічно оголосила повний перелік законних і незаконних тимчасових споруд. На думку чиновника, така прозорість дозволяє підприємцям перед орендою перевірити законність розміщення кіоска, в якому вони хочуть здійснювати свою діяльність.

На сьогодні у столиці налічується 6300 тимчасових споруд, що розміщені законним чином. Їхні власники у період з 1 вересня 2014 до 1 лютого 2015 року зареєструвались у Департаменті містобудування та архітектури КМДА, уклали з містом відповідну угоду, сплатили пайовий внесок до столичного бюджету та, відповідно, отримали дозвільні документи КМДА, зокрема, інформаційні талони, які слугують офіційною перепусткою до легальної підприємницької діяльності на столичних вулицях. Всі незаконні ТС поетапно демонтуються.

У 2017 році це були: незаконні павільйони, ларьки та кіоски, всесезонні намети та шиномонтаж, торгівельні ряди з ролетів та кіосків, автокрамниці на колесах (купави), авто з продажу кави та фастфуду, літні майданчики при кафе, барах та ресторанах, незаконні огорожі, зупинкові комплекси з торгівлею, самовільно встановлені кафе-прибудови до житлових будинків, гаражі, автомийки, складські приміщення та інші, у тому числі, дрібні тимчасові споруди.

Нагадаємо, для розміщення у Києві будь-якої тимчасової споруди та здійснення в ній підприємницької діяльності власнику ТС необхідно оформити договір оренди земельної ділянки з відповідним цільовим призначенням і оформленим паспортом прив’язки, або паспорт прив’язки після виграшу в конкурсі, або у цей перехідний період отримати інформаційний талон та договір про сплату пайової участі.

Усім демонтажам незаконних тимчасових споруд передує вручення інспекторами припису з вимогою до власника ТС надати «Київблагоустрою» дозвільну документацію, отриману у Департаменті містобудування та архітектури. Вразі відсутності такої документації власнику ТС (у приписі) пропонується демотувати ТС власними силами. У разі невиконання вимог приписів, відповідна міська комісія приймає рішення про подальший демонтаж.

Прес-служба Департаменту міського благоустрою

Середа | 27 грудня 2017 | 10:34