Триває подання проєктів Громадського бюджету Києва на 2022 рік

У столиці триває кампанія з подання проєктів Громадського бюджету на 2022 рік, відповідно до Рішення Київської міської ради від 22.12.2016 № 787/1791 «Про затвердження Положення про громадський бюджет міста Києва». Проєкти можна подати до 24:00 11 березня 2021 року.

Громадський бюджет – це механізм, спрямований на залучення учасників Громадського бюджету міста Києва до участі у бюджетному процесі, формування команд громадських проєктів, подання командами громадських проєктів, проведення голосування за проєкти, здійснення контролю за їх реалізацією. 

Саме завдяки активній позиції киян у рамках реалізації проєктів ГБ у місті продовжують з’являтися нові сквери, дитячі та спортивні майданчики, проводяться фестивалі, освітні заходи тощо.

Подати проєкт, пов’язаний з покращенням життя у Києві, на розгляд Громадської бюджетної комісії може будь-який громадянин України. Також кожен може долучитися до інших проєктів, взяти участь у їх відборі, шляхом електронного голосування та контролювати їх реалізацію у відповідних розділах сайту ГБ. Громадські проєкти, які отримають найбільшу підтримку, будуть реалізовані.

Для того, щоб поданий проєкт включили до переліку, з якого вже будуть визначатися проєкти-переможці, він має набрати мінімальну кількість голосів, яка розраховується за наступним принципом: 1 голос на кожну 1 тис. грн запланованого обсягу бюджетних видатків на проєкт.

Проєкти, які не стають лідерами, але набирають мінімально необхідну кількість голосів, направляються до розпорядників бюджетних коштів. Це дає змогу визначити та реалізувати деякі з них поза рамками передбаченого фінансування на Громадський бюджет Києва.

Цього року на реалізацію ідей киян заплановано 200 млн грн. Загалом, станом на 04.02.2021 вже подано 80 проєктів на загальну суму понад 30 млн грн.

Четвер | 04 лютого 2021 | 13:53