У лютому у Києві прибрано 420 незаконних тимчасових об’єктів

Протягом лютого комунальним підприємством «Київблагоустрій», а також окремими власниками тимчасових споруд, які на вимогу інспекторських приписів самостійно демонтували свої об’єкти, разом прибрано 420 незаконних тимчасових об’єктів, – повідомляє прес-служба комунального підприємства.

За її даними, що містять статистику відділу контролю демонтажних робіт КП, у переліку демонтованого протягом лютого – лавки-автопричепи типу «купава», незаконні павільйони та кіоски, намети для сезонної торгівлі, літні майданчики при барі-ресторані, торгівельні ряди з ролетів та кіосків, а також дрібні тимчасові споруди, що заважають руху перехожих, наприклад, лотки-стенди (штендери), холодильники-лотки та самовільно встановлені огорожі.

Всі демонтажі незаконних тимчасових об’єктів здійснюються на підставі відповідних доручень Департаменту міського благоустрою. Рішення про демонтажі незаконних ТС прийняті за підсумками інспекторських перевірок, які засвідчили відсутність документів, які б дозволяли встановлення на вулицях Києва тимчасових об’єктів.

Наразі у Києві – близько 5,4 тисячі законних ТС. Водночас на вулицях Києва ще залишається близько 2,5 тис. незаконних малих архітектурних форм, включаючи близько 1100 тимчасових споруд (кіосків та павільйонів), близько 900 нелегальних засобів пересувної дрібнороздрібної торгівлі та близько 500 самовільно встановлених майданчиків для харчування біля барів та ресторанів.

Всі незаконні об’єкти фіксуються інспекторами у сфері благоустрою, поступово демонтуються, в першу чергу – нововстановлені.

Нагадаємо, влітку 2014 року у Києві функціонувало, за різними оцінками, від 16 до 20 тисяч різноманітних ТС, з яких не більше чверті працювали в законному полі, сплачуючи податок до місцевого бюджету.

З метою приборкати незаконний «вуличний» бізнес, восени 2014 року столична влада запропонувала підприємцям перейти у правове поле взаємовідносин.

Власники 6,5 тис. ТС зареєструвались у Департаменті містобудування та архітектури КМДА, уклали з містом відповідну угоду, сплатили пайовий внесок до столичного бюджету та, відповідно, отримали дозвільні документи КМДА, зокрема, інформаційні талони, які слугують офіційною перепусткою до легальної підприємницької діяльності на столичних вулицях.

Після цього було розпочато системну хвилю демонтажів незаконних комерційних ТС. У результаті загальна кількість демонтованих протягом п’яти останніх років малих архітектурних форм всіх видів та розмірів склала близько 12,5 тисяч одиниць.

Прес-служба КП «Київблагоустрій»

Вівторок | 03 березня 2020 | 16:33