У жовтні у Києві прибрано більш як 240 незаконних ТС

Протягом жовтня комунальне підприємство «Київблагоустрій», а також окремі власники тимчасових споруд, які на вимогу інспекторів КП самостійно демонтували свої об’єкти, разом прибрали 241 незаконну тимчасову споруду (ТС) , – повідомляє прес-служба комунального підприємства.

За її даними, що містять статистику відділу контролю демонтажних робіт КП, у переліку демонтованого протягом жовтня – незаконні кіоски та павільйони, намети для сезонної торгівлі, лавки-автопричепи типу «купава», торгівельні ряди з ролетів та кіосків, зупинкові комплекси з торгівлею, літній майданчик при барі-ресторані, самовільно встановлені огорожі, а також дрібні тимчасові споруди, що заважають руху по тротуарах, наприклад, клітки з фруктами та овочами, лотки-стенди (штендери), холодильники та самовільно встановлені в зелених зонах альтанки.

Враховуючи статистику демонтажних робіт у столиці протягом дев’яти місяців (1486 об’єктів), сумарна кількість демонтованих ТС за десять місяців склала 1727 одиниць.

Коментуючи поточні результати демонтажів, що їх виконує комунальне підприємство «Київблагоустрій», керівник установи Павло Бірюк спрогнозував, що за підсумками року КП цілком може вийти на результат близько двох тисяч демонтованих незаконних об’єктів.

«Ця демонтажна історія триває. Вважаю, ми вже багато зробили. І зробимо ще. Знаєте, нам іноді закидають, мовляв, ви демонтуєте, а МАФів менше не стає. Якщо оперувати фактами, а саме, статистикою, то у порівнянні із навалою ларьків 2014 року поточна ситуація є значно кращою. Щомісяця ми прибираємо від 170 до 220 незаконних об’єктів. Це – хороший результат. Водночас ми маємо усвідомлювати, що попри щорічні демонтажі непорядні підприємці, як правило, навесні та влітку створюють нові незаконні малі архитектурні форми, зокрема, самовільно встановлені майданчики для харчування біля барів та ресторанів, або нелегальні засоби пересувної дрібноїроздрібної торгівлі. Проте ми – «Київблагоустрій» – все одне не відступимо. Тож, демонтажі триватимуть», - зазначив Павло Бірюк.

Наразі у Києві – близько 5,2 тисячі законних ТС (Комплексною схемою КМДА передбачено 6,5 тис. об’єктів). Їхні власники зареєструвались у Департаменті містобудування та архітектури КМДА, уклали з містом відповідну угоду, сплатили пайовий внесок до столичного бюджету та, відповідно, отримали дозвільні документи КМДА, зокрема, інформаційні талони, які слугують офіційною перепусткою до легальної підприємницької діяльності на столичних вулицях.

Водночас на вулицях Києва ще залишається близько 2,9 тис. незаконних малих архитектурних форм, включаючи близько 1,2 тис. тимчасових споруд (кіосків та павільйонів), близько 1,2 тис. нелегальних засобів пересувної дрібнороздрібної торгівлі та близько 500 самовільно встановлених майданчиків для харчування біля барів та ресторанів. Всі незаконні об’єкти поступово демонтуються, в першу чергу нововстановлені.

Нагадаємо, влітку 2014 року у Києві функціонувало, за різними оцінками, від 16 до 19 тисяч різноманітних ТС, з яких приблизно лише чверть працювала в законному полі, сплачуючи податок до місцевого бюджету.

Взявши за мету прибрати незаконний «вуличний» бізнес, столична влада запропонувала підприємцям перейти у правове поле взаємовідносин і після цього організувала системну хвилю демонтажів незаконних комерційних ТС.

У результаті загальна кількість демонтованих протягом п’яти з половиною років (з вересня 2014-го) малих архітектурних форм всіх видів та розмірів склала близько 12,5 тисяч одиниць.

Прес-служба КП «Київблагоустрій»

Вівторок | 05 листопада 2019 | 11:57