За рік інспектори «Київблагоустрою» вручили 24 тисячі приписів

Протягом 2019-го року інспектори КП «Київблагоустрій» вручили балансоутримувачам різних форм власності близько 24 тисяч приписів для усунення виявлених порушень Правил благоустрою міста Києва, – повідомляє прес-служба комунальної установи.

За її даними, що містять статистику аналітичного відділу КП, ще близько 3 тисяч адміністративних протоколів за нехтування вимогами Правил благоустрою було складено на підставі статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Зокрема, протягом 2019 року інспекторами КП було виписано та вручено: 3145 приписів за несанкціоновані сміттєзвалища, 4293 приписи за несвоєчасне відновлення благоустрою на розритих ремонтниками земельних ділянках, 318 приписів за незадовільне утримання доріг та тротуарів, 661 припис за сміття на узбіччах доріг, 1908 приписів за неприбрані у січні-березні сніг та накриження, 551 припис за самовільне встановлення всіляких незаконних огорож і запірних пристроїв.

Ще близько 5 тисяч приписів вручено за інші порушення Правил благоустрою Києва.

Крім того, ще 8271 припис видано власникам незаконних тимчасових споруд (ТС) та різноманітних малих архітектурних форм. На деякі об’єкти було виписано повторні приписи. Їхній зміст – стандартний. Це – вимога: або пред’явити дозвільні документи на ТС/МАФ, або (вразі відсутності документів) демонтувати об’єкт власними силами у триденний термін.

Підсумкова кількість демонтованих комунальним підприємством протягом року великих (наприклад, павільйонів, кіосків, ролетів) та маленьких (лотків-стендів «штендерів», холодильників, огорож, вхідних груп та торгівельних автоматів) об’єктів склала 1644 одиниці.

Ще близько 4-х тисяч різноманітних малих архітектурних форм (їх 30 видів) прибрали їхні власники, які виконали вимоги інспекторів комунального підприємства.

Таким чином, разом протягом 2019 року у Києві прибрано більш як 5 з половиною тисяч різних (маленьких та великих) тимчасових об’єктів.

У переліку демонтованого – павільйони, ларьки та кіоски, всесезонні намети та шиномонтаж, торгівельні ряди з ролетів та кіосків (у тому числі, в підземних переходах), лавки-автопричепи на колесах типу «купава», авто з продажу кави та фастфуду, літні майданчики при кафе, барах та ресторанах, незаконні огорожі, зупинкові комплекси з торгівлею.

Крім того, протягом року були демонтовані самовільно встановлені кафе-прибудови до житлових будинків, гаражі, автомийки, альтанки, складські приміщення, вхідні (на перші поверхи будинків) групи, самовільно встановлені в зелених зонах альтанки та атракціони, а також інші, у тому числі, дрібні тимчасові споруди, наприклад, клітки з продажу овочів та фруктів, лотки-стенди (штендери), холодильники, різноманітні візки та незаконні намети для сезонної торгівлі, що заважають руху по тротуарах.

Попри наведений вище спільний результат Департаменту міського благоустрою та підпорядкованого йому однойменного комунального підприємства, залишається низка проблемних питань, що не втрачають своєї актуальності й у 2020 році.

Серед іншого, це: незакріплені за балансоутримувачами і тому захаращені столичні території, низька виконавча дисципліна прибиральників ОСББ та ЖБК, перешкоджання прибиранню доріг та тротуарів через зухвало припаркований автотранспорт, перекриття вільного доступу до місць збирання сміття, несанкціонована торгівля на вулицях міста, ухилення суб’єктів господарювання від укладання договорів на вивіз сміття, невчасне прибирання сміття за підсумками проведення продовольчих ярмарків, зволікання із прибиранням опалого листя.

Додамо, що функція Департаменту міського благоустрою та однойменного КП є контрольною. Інспектори з питань благоустрою не прибирають вулиці: вони примушують балансоутримувачів прибирати закріплені за ними території.

В арсеналі важелів впливу місцевої влади на балансоутримувачів теріторій – приписи, адміністративні протоколи (вони передбачають призначення штрафів) та інспекторські рейди, під час яких відповідальним особам роз’ясняються положення Правил благоустрою м. Києва.

Прес-служба комунального підприємства  «Київблагоустрій»

П'ятниця | 03 січня 2020 | 12:52